Cele Fundacji

  1. Działalność na rzecz pomocy osobom z zaburzeniem osobowości borderline i z doświadczeniem kryzysu psychicznego.
  2. Aktywizacja społeczna, zawodowa i artystyczna osób z zaburzeniem borderline i z doświadczeniem kryzysu psychicznego.
  3. Działalność edukacyjna i podejmowanie inicjatyw podwyższających poziom świadomości społecznej na temat zaburzenia osobowości borderline i kryzysów psychicznych.
  4. Działania destygmatyzujące oraz budujące przychylne postawy wobec osób z zaburzeniem borderline i doświadczeniem kryzysu psychicznego, w tym walka z wykluczeniem społecznym i zawodowym osób cierpiących na zaburzenie borderline i z doświadczeniem kryzysu psychicznego.
  5. Działalność na rzecz organizacji, których celami statutowymi są: działalność naukowa, naukowo- dobroczynna, edukacyjna, ochrona zdrowia i pomoc społeczna, aktywizacja artystyczna, rehabilitacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem głównie z powodu stanu zdrowia psychicznego.
Logo Fundacji zPogranicza
Zdjęcie Anki Mrówczyńskiej - założycielki i prezes Fundacji zPogranicza

Założycielka i prezes

Anka Mrówczyńska – ur. w 1987 roku, doradca ds. zdrowienia, autorka autobiograficznych książek o życiu z zaburzeniem osobowości borderline. Współpracuje z magazynem „Trening Umiejętności Społecznych”, publikując teksty o problematyce zaburzenia z pogranicza.

Diagnozę borderline otrzymała w 2014 roku. Po zakończeniu 6-letniej psychoterapii postanowiła pomagać osobom z tym zaburzeniem, działając na rzecz edukacji społeczeństwa oraz budowania pozytywnych postaw wobec osób z osobowością z pogranicza.